Charlie Chaplin Sözleri

Charlie Chaplin Sözleri Sessiz sinema denildiğinde akla gelen sanatçı Charlie Chaplin mimik ve jestlerini kullanma becerisi ile sinemaya renk katmıştır. İngiliz asıllı olan oyuncu aynı şekilde iyi bir yönetmendir de. Siyah beyaz ekranların kralı olan ve dünya tarafından tanınan Charlie Chaplin Sözleri  ile de gönüllerde taht kurmuştur. 79 filme can veren Chaplin Chaplin herkesçe çok sevilmiştir. Komedi dalında birçok başarıya imza atan sanatçı sesi ile de büyük bir beğeni toplamıştır. Hem güldüren hem de düşündüren Charlie Chaplin Sözleri ile insanları kahkahaya boğarken farklı bakış açıları ile dünyaya bakmasına da yardımcı olmaktadır. Gülümseten aynı zamanda ağlatan Charlie Chaplin unutulmaz eserler bırakmıştır.

Charlie Chaplin Sözleri

Charlie Chaplin Sözleri

Şu dünyada sonsuza kadar süren hiçbir şey yoktur. Dertlerimizin dahi yerini bir süre sonra farklı duygular almaktadır.

Tüm gün boyunca yapmayı planladığın birçok şey vardır. Ancak gün bitiminde yapmadıklarının önemi yoktur. İnsanlar tarafından yaptıklarınla anılır ve yargılanırsın.

Benim düşmanım hayata karşı savaştığım zamandır.

Hayatta ki en iyi yazarın kim olduğunu öğrenmek istiyorsan çok düşünmene gerek yoktur. Herkesin hayatının sonuna nokta koyan zaman en başarılı yazardır.

Bana her zaman dürüst davranan ve hislerime karşı doğru davranışlarda bulunan en iyi dostum aynalardır. Ben hangi duyguyu yaşıyorsam bana o şekilde yansır.

Bir adamın gerçek yüzünü görmek istiyorsan sarhoş olduğu zaman onunla muhabbet ediniz.

Bir kişinin ölümüne sebep olan kişiye katil denilir iken milyonlarca kişiyi tek seferde öldürene kahraman denilmektedir.

Hayatın kısa bir kesitine bakılır ise trajedi olarak tanımlarsınız. Ancak daha geniş bir açıdan hayata bakılır ise koca bir komedi olduğunu fark edersiniz.

Zarar vermek için bir güce sahip olmanız gerekir iken bunun dışında varlığını sürdüren her şey için sevgi yeterli olmaktadır.

Duygularımız düşüncelerimizin gerisinde kalmış. Günümüzü düşünerek harcayıp hislerimize çok fazla zaman ayırmıyoruz.

Gülümsemek günü güzel geçirmek için doğru tercihtir. Gülümsemeden geçen bir gün ölü geçen bir gündür.

Dünya her insana yetecek kadar büyüktür. Kendi yerinizi bulmak için çalışmanız başkasının yerini almayı planlamanızdan daha kolaydır.

Benim canım yandığımda birileri kahkahalar atarak mutlu olabilir. Ancak ben mutlu olduğumda birinin mutsuz olması benim mutluluğumu da yok eder.

Hayat insanlara sunulan bir tiyatro sahnesinden ibarettir. Seyircilerinin alkışlarla sonlandırmadığı perde kapanmadan önce bolca gülmeli, şarkı söylemeli, delice dans etmeli ve bolca sevmelisiniz. Hayatınızın her anını gülümseyerek değerlendirin.

Askerler savaşmak için bir amaca ihtiyaç duyuyorsanız amacınız özgürlük olmalı, esirlik değil.

İnsanlar sizi ömrünüz boyunca hayatınızda ki eksiklikleri görüp o şekilde yargılayacaktır. Asla sizi siz olduğunuz için, asıl olan kişiliğiniz ile kabul etmeyeceklerdir. Bu sebeple hayatta sizin için ne doğru ise o şekilde yaşayıp, o şekilde davranın. Kalbiniz sizi nereye götürüyor ise adımlarınız o yönde olsun.

Gökkuşağını görmek istiyorsanız başınızı gökyüzüne kaldırmalısınız.

Gözyaşlarımı gizlemek istediğimde yağmurda yürürüm. Çünkü yağmur taneleri gözyaşlarımı gizlememe yardımcı olur.

Benden sizi güldürecek bir komedi sergilememi isterseniz ihtiyaç duyduklarım sadece sanatımı icra edeceğim bir park, yüzümü gülümsetecek güzel bir kız ve beni kovalayacak bir polistir.

Acılarımı saklamak için omuzlarına en ağır yükü verdiğim gülüşlerimi kullanmaktayım.

Hayatın yaşamaya değer olduğunu görmek için gülümsemeyi deneyin.

Dertlerinizi tanımalı ve onlarla oyun oynamayı bilmelisiniz ki gerçekten gülebilesiniz.

Hayal ettiklerinizi gerçekleştiremez iseniz önemsiz bir hayalden olarak kalırlar.

Hayata nefret ve savaş hükmetsin istemiyorsanız bolca gülümseyin ve gerek duyulduğu kadar ağlayın.

İnsanın benlik duygusu insanı tahtan indirilmiş taçsız bir kral kılar.

Damardan verilmeyen bir uyuşturucu istiyor iseniz umutsuzluk ile tanışın. Umutsuzluk zihninizi her şeye karşı hissizleşmeye sürükler.

Nezakat ve iyiliğin olmadığı bir ortamda zeka sahibi kimselerin olmasının önemi yoktur.

Tarih kitaplarında bulamadığınız gerçekleri sanat eserlerinde arayın.

Lükse alışmak ve sahip olmak isteği hayal gücünü bitiren en üzücü şeydir.

Başarısızlık bununla yüzleştiğiniz ve sizi acımasızca yargılayacak insanlara karşı sabırlı davrandığınız sürece bir öneme sahip değildir.

Mesleğimi icra ettiğim dönem içinde öğrendiğim tek gerçek insanların ne istediklerinin farkında olmadan hayata devam ettikleridir.

Kamera korkusu bir sanatçı için milyonlar önünde konuşmaktan daha korkutucu olmaktadır.

Gülmek hayatı anlamlı kılan en güzel davranıştır. Sizi gülmekten alıkoyacak ne varsa hayatınızdan çıkarın.

Konuşursam beni anlayacak olanlar sadece İngilizce bilenler olacaktır. Ancak dünya haritasında var olan tek ülke Amerika değildir. Sessiz kalarak kendimi tüm dünyaya anlatabilirim.

Dünya’yı yönetenler anneler, şair ve öğretmenler olsa dünyada gülümsemeyen insan kalmazdı.

Birisi akıllı rolünü üstlendi ise sen deli rolünü üstlen ve sonucunda karşında duranın aptallıklarını seyretme imkanını yakala.

Victor Hugo Sözleri

Benim felsefemde en güçlü silah gülümsemek, en büyük inanç özgürlük, en güçlü dl ise kalbin dilidir.

Yüzünü kim güldürüyor ise kalbine sahip olan odur.

Başarıl olacağından emin olan kişi sana engel olmak için en çok çabalayan kişidir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.