Çok özel aşk sözleri engüzel sözler ve mesajlar.

Atatürk Sözleri

0

Atatürk Sözleri  Ülkemizin kurucusu, ulu önderi Mustafa Kemal Atatürk, ona söylenen bütün sözlere övgülere rağmen anlatılmaz bir yerdedir. Atatürk’ü ne kadar översek övelim asla onu anlatmak mümkün olmaz. Atatürk sözleri özel bayramlarda, anlamalarda ve ne zaman Atatürk akla gelirse o zaman kullanılabilecek sözlerdir. Sayfamızda bulabileceğiniz Atatürk sözleri bu yüce önderi anmak için hatırlamak için kullanılabilir. Dünyanın bile büyüklüğünü kabul ettiği önderimiz hakkında söylenebilecekler sözlerle sınırlı değildir. Biz yine de sizler için Atatürk’e ithaf edilebilecek sözleri hazırladık. Atatürk’ü anmak için özel günler de var. Onun ölüm yıldönümü ve bayramlar bu günlere gösterilebilecek en güzel örnekler arasında. İşte sizlere Atatürk için hazırlanan sözler.

İnsanlarına sadece bir ülke değil aynı zamanda bir yaşam felsefi sunan lider hangisi denilecek olursa o ancak Mustafa Kemal Atatürk olacaktır. Sadece savaş alanındaki dehası ile değil, ileri görüşlülüğü ile de dünyaya örnek olabilecek bir liderdir.

Ülkesinin geleceğini çocuklara bırakacak kadar yüreği geniş bir lider, tarihi korumanın değerini bilen, geçmişin önemini anlayan ancak geleceğin nasıl şekilleneceği konusunda da görüşleri olan Atatürk, dünyanın gelmiş geçmiş en önemli isimlerinden bir tanesidir.

Ulusumuzun önderi, ülkemizin koruyucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anıyoruz.

Onu sadece sevmek yetmez, onu anlamak da gerekli, Ata’mızın yolunda gitmek demek daha çağdaş bir ülke olmak demektir, bizlere gösterdiği yoldan hiç çıkmadan ilerleyelim.

Bir milletin zenginliği ahlakı ile ölçülür demek ancak böylesine büyük bir önderin bakış açısı olabilir, Ata’mızı çok seviyoruz.

Cephede bir kahraman, bilimde bir lider, Mustafa Kemal atamız, önderimiz, liderimiz.

Mustafa Kemal, atamızdır. Onun izinde gideceğimiz zamanlar asla bu ülkenin geleceğine zarar gelmez.

Fikirleri ile, görüleri ile, sözleri ile bizlere ışık tutan ulu önderimiz Mustafa Kemal’i anıyoruz.

Tarihin şeklini ve gidişini değiştiren liderler vardır. Mustafa Kemal de onlardan bir tanesidir. Bu değişim Türk halkının daha iyi şartlarda yaşaması için yapılmıştır. Kendi kurduğu bu ülkenin geleceğini gençlere ve çocuklara emanet etmiş, böylece geleceğin en iyi şekilde yaşanmasını sağlanmıştır.

Atatürk’ün dehası sözlerle anlatılamayacak kadar büyüktür, bizlere düşen onun eserlerinin ışığında onu anlamaya çalışmak olmalıdır. Onun en büyük eseri ise gecesini gündüzüne, canını dişine takarak kurduğu bu ülkedir. Mustafa Kemal demek Türkiye demektir, Türkiye demek Mustafa Kemal demektir.

Mustafa Kemal sadece bir askeri lider değil, büyük zekası ile bir toplumun geleceğine ışık tutacak kadar önemli birisidir. Türk halkı her zaman böyle bir lidere sahip olduğu için gurur duymalıdır. Onun yolundan ayrılmadıkları sürece bu halk her zaman en iyi şartlarda yaşamayı başarır.

Mustafa Kemal liderlik özelliklerinin dışında insanlara örnek olmayı başaran insanlardan birisidir. Her iki tavrı da üzerinde taşımak kolay değildir. Atatürk bunları tam olarak özümseyen, olduğu yerden insanlara yüksekten bakarak değil onlarla bir olarak yaşayan birisidir. Mustafa Kemal her zaman ölümsüzdür.

Bir ülke düşünün ki onunla birlikte ışık doluyor, bir insanlık düşünün ki varlığı bile huzur veriyor, bir insan düşünün ki olmasaydın olmazdık denebiliyor. İşte bu büyük önder Mustafa Kemal, kendinden çok insanlarını düşünen Mustafa Kemal.

Bizler senin yolunda ilerlemeyi ülkümüz olarak seçtik, o yolda bizlere saçtığın ışığın izinde ilerliyoruz.

Mustafa Kemal askeri dehasının önünde ileri görüşlü bir lider olduğu için bu zaferleri kazandı. Onun gibi bir deha bu dünyaya bin yılda bir gelir, o da Türk halkının başına geldi. Bizler Mustafa Kemal bir öndere sahip olduğumuz için çok şanslıyız. Birçok ulusun ötesinde yolunda gidebileceğimiz bir insanın ışığında yürüyoruz.

Çocuklarının bile geleceğini adım adım planlayan, sınırları içerisinde yaşayan herkesin eşit olması için mücadele eden bir insandır Mustafa Kemal, bu özelliklerin bir insanda toplanması çok zordur, Mustafa Kemal’in düşüncelerini anlayanlara selam olsun.

Bizler onu her gün ansak bile anlayamayız, aramızda bulunan hiç kimse onun kadar yüce bir gönülle halkını sevmez. Hiç kimse Mustafa Kemal gibi ömrünü vatanına harcamaz. 

Mustafa Kemal kimdir diye sorulsa bu sorunun birden fazla yanıtı vardır. Mustafa Kemal bizim liderimizdir, bizim yolumuzdur, bizlere yarınlara nasıl bakmamız gerektiğini öğretendir.

Kahramanlar yıllar geçse de izleri hiç silinmeyen insanlardır. Mustafa Kemal sadece bir kahraman değil yüksek zekâsı ile aynı zamanda bir dâhidir. Gençler ve çocuklar yaşadığınız her anı Mustafa Kemal’i anlamak için kullanın.

Çocuklara ve gençlere bayram sunan bir lider olsa olsa gelişmenin yeni neslin eseri olacağını bilen liderdir. Mustafa Kemal sadece bizim ülkemizin değil bütün dünya ülkelerinin örnek alması gereken liderlerden bir tanesidir. Böylesine ulu bir insanın gölgesinde ve hatırasında yaşamak çok fazla insana nasip olmaz. Bu dünyada sadece bizlerin Mustafa Kemal’i vardır. O da bizlerin en umutsuz anlarda onu hatırlayarak ışığa doğru yürümemiz için yeterlidir. Mustafa Kemal’in yüce anısını hiç unutmayalım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.