10 Kasım Sözleri

10 Kasım Sözleri Ümitsiz kalan bir milletin kurtarıcısı olmayı başarmış ve yaptığı atılımlarla Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete göç ettiği gün olan 10 Kasım sözleri birçok farklı duygu yoğunluklarını bir arada sunmaktadır. Çok üzücü bir gün olmasının yanında aynı zamanda duyulan sevgi ve minnettarlığı da ifade eden cümlelerin bulunduğu10 Kasım Sözleri arasında tercihlerde bulunabilir, arzu ettiklerinizi SMS başta olmak üzere çeşitli sosyal medya uygulamaları üzerinden de sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz. Ulu Önder hakkında çeşitli ibarelerin yer aldığı 10 Kasım Sözleri aşağıda yer almakla birlikte özgün içerikle hazırlanmış örneklerinden dostlarınıza gönderimler yapabilir, bugünü layıkıyla anabilirsiniz.

10 Kasım Sözleri

10 Kasım Sözleri

Bir siyasi fikir ya da görüş değil, yalnız ve yalnızca bu ülkenin kurucusu ve kurtarıcısıdır Gazi Mustafa Kemal Atatürk!

Görmeyip çok sevdik seni. Yaptıkların için bir ömür boyu minnettarız sana ve söz veriyoruz ki kurduğun bu Cumhuriyet ülkesini asla sahipsiz bırakmayacağız.

Her eserin bir imzası olduğu gibi Türkiye’nin imzası da sadece Mustafa Kemal Atatürk’tür bizim için.

Hiçbir zaman tam olarak anlayamasak da senin yolundan gitmek bile bizim için şeref olarak yeter ey Atatürk.

Türkiye’nin tek harikası olmayı başarmış Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyetçi nesilleri olarak 10 Kasım gününü anıyoruz.

Umutsuzluk içinde kurtarılmayı bekleyen milletimize ey uzatan ve karanlıklardan çıkaran Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümünü üzüntüyle anıyor, hasretle bekliyoruz.

Bir kere değil, bin defa tercih hakkımız olsaydı yine de son sözümüz Atatürk olurdu. 10 Kasım gününü anıyor, Atatürk’ün saygı ve rahmetle anıyoruz.

Seni çok özleyen milletinden milletin adamı Atatürk’e… Mekanın cennet olsun yiğit adam.

Atatürk sevgisini kalbinden hiçbir zaman atmayan genç nesiller olarak Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümü anar, bizlere bıraktığı tüm miraslara sahip çıkacağımızı şerefle belirtiriz.

Büyük kahraman Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bu özel günde şerefle anıyor, önderliğinde kurulan cumhuriyetin bir neferi olmaktan gurur duyuyorum.

Ay yıldızlı bayrak ve bağımsız bir vatan kazandıran Mustafa Kemal Atatürk’ü minnettar yad ediyor, yıl dönümünde özlemle anıyoruz.

10 Kasım geldi ve yine sen yoksun ey güzel gözlü Atatürk, her şey için sana minnettarız.

Mekanın cennet olsun büyük yürekli insan. 10 Kasım günü yine gözler doldu ve yine akıllarda yalnızce sen varsın Mustafa Kemal Atatürk.

Dillerde Mustafa Kemal Atatürk, gönüllerde Mustafa Kemal Atatürk… 10 Kasım ölüm yıl dönümünü anar, şükranla yad ederim.

Zorluklarla kurmuş olduğun Cumhuriyetin tüm değerlerini sonsuza kadar muhafaza edeceğimize söz veriyoruz Mustafa Kemal Atatürk.

Yine 10 Kasım, yine hüzünlendi milletim. Çiçeklerle çıktık yollara ve Anıtkabir yine çocuk sesleriyle.

Hiçbir şatta ve yerde seni unutturamaz hiç kimse. Sen rahat uyu ey Atatürk. Vatan nöbeti emin ellerde.

Çiğnetmedik namusumuzu ve yine de çiğnetmeyeceğiz. Bize bu inancı aşılayan Mustafa Kemal’in ruhu şad olsun, mekanı cennet olsun.

Atatürk gibi insanların milletleri nezdinde yeri hep hüküm sürecektir. 10 kasımlarda kıymetini çok daha derinlerden hissettiğimizi bildirir, Mustafa Kemal Atatürk’ün saygı, rahmet, minnet ve şükran duygularıyla anarız.

10 Kasım Atatürk’ü anma gününde sahip olduğumuz buruk ve hüzünlü anlarda aklımıza hep ideallerin geliyor ey Atatürk.

Atatürk’e bağlı olan insanların vatan için yapacaklarının sınırı yoktur. 10 kasım günü Atatürk’ün hayırla yad ediyor, kıymetle anıyoruz.

Eller üstünde bir kıymetli gibi giden Atatürk’ü 10 Kasım günü anar, hayırla yad ederim.

Cumhuriyet rejimli bu vatanın en yüksek seviyeye çıkarılması amacıyla ilkelerini uygulayan Mustafa Kemal Atatürk’ü özlemle anıyoruz.

Bizlere akıl ve bilim yolunu gösteren Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü bu hüzünlü günde bir kez daha anıyoruz.

Her zaman ideal bir asker ve kahraman bir vatansever olmayı başarmış Mustafa Kemal Atatürk’ün tek gerçek olduğunu kabul eder, bu özel günde özlem ve minnetle anarız.

Yolunda ilerlemenin çok zor olduğu bugünlerde dahi seni terk etmeyen Türk gençlerine sahip Mustafa Kemal Atatürk’ü her zaman rahmetle anar, yaptıkları için teşekkürü bir borç biliriz.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün gözlerini hayata yumduğu bugünde kalbimizde ve dilimizde hep Mustafa Kemal ismi var. Saygıyla önünde eğilip minnetle ve özlemle anarız.

Tüm düşmanlarla girdiği çarpışmalarla vatan savunması gerçekleştiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü şükran ve rahmetler anıyoruz.

23 Nisan Mesajları

Türkiye için tek gerçek kahraman olan Mustafa Kemal’i rahmetle anar, hepinizi Anıtkabir’e beklerim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.